Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - Verőce múltja - személyek

tulp
| 2011.11.07 21:08:28
Kedves JB és Forumozok!
2008-ban ha jol emlékszem még megvásárolhato volt a "Veröcei Evszázadok" c. könyv a polgármesteri hivatalban. Akkor megvettem és elolvastam.Már a részletekre nem emlékszem de megkereshetö.Tulp
V8
| 2011.11.06 23:44:59
Kedves JB!:)

Ugyan, természetes!!:)

Pufi:
Na igen, azért indult arra, mert nyugat felé már a háborús helyzet miatt a polgári közlekedés nem igazán működött.
Verőcei letelepedése: ez, az akkor eladó Swadló villa tetszett meg neki a legjobban. Megértem..:)
Ez mellett sok hasonlóságot is mutatott Hollywood-i villájával, tudom, hogy ez is közre játszott benne, de nem első szempontként. Viszont jobban megszerette Verőcét..:)

http://www.undergroundkiado.hu/index.php?konyvet=olvass&aloldal=papp-oliver-%28szerk%29-huszar-karoly-egy-kover-ember-mesei&id=78
JB
| 2011.11.06 20:59:08
1815 és 1826 közötti években Verőcén volt katolikus plébános Krizsány János. A Szomszéd András által írt "Verőcei Évszázadok" c. könyv szerint valamilyen formában megörökítette Verőce történelmét, topográfiáját. Ezt az írást hol lehet elolvasni? Van-e olyan fórumozó, aki már olvasta?
JB
| 2011.11.06 20:42:16
Kedves V8!

Örülök, hogy ennyi idő után ismét megköszönhetem a segítségét!

Úgy látszik, a történelem nem bánt kesztyűs kézzel Huszár Pufival...
Mert arról sem tehetett, amiért menekülnie kellett, de arról sem, hogy rossz időben, rossz irányba indult el...
Mindenestre érdekes személyiség lehetett! Azt lehet tudni, hogy miért pont Verőcén telepedett le? Valamiféle kötődése volt, vagy csak éppen itt talált megfelelő eladó épületet?
spangár-díjas
| 2011.11.05 11:26:24
Tisztelt JB!

Nem kötözködésből írtam,csak ez a valóság. Mindenkinek szíve joga, mit tart meg, avagy mit nem...

Valóban, én is Mindenszentek estéjén voltam kinn a verőcei temetőben a feleségem elhunyt hozzátartozóinak sírjánál, melyeket immár 30 éve gondozok.
Ám ettől függetlenül a Mindenszentek az Mindenszentek, a Halottak napja meg Halottak napja:)

Szép hétvégét kívánok Önnek!
V8
| 2011.11.05 00:36:41
...hát az én lennék. :):):)
Emlékszem is halványan arra az estére, mikor együtt autóztunk haza. Még ilyet!!!:)
Huszár Pufi és felesége gyermektelenül, mi több majdnem teljesen kihalt rokonsággal a hátuk mögött tűntek el illetve haltak meg Szovjetúnióban, 1941-ben. Hárman indultak Vlagyivosztokon keresztül Amerika felé, de sajnos nem jártak sikerrel, utazásuk közben Magyarország hadat üzent a Szovjetúniónak, és mint ellenséges ország polgárait, egy munkatáborba vitték őket. Innentől feleségéről nem tudni, Huszár Károly pedig beteg lett, és az ellátatlanságba és éhezésbe belehalt. Harmadik társuk, Rátkai úr, több nyelven beszélt, tolmácsként Moszkvába vitték, majd haza került. Ő kereste fel dédapámékat, nagyapámékat, így tudta meg a család, mi történt. Pár személyes holmiját én magam őrzöm, 1935-ben Verőcén írt könyvét pedig nem régen én adattam ki újból.
A családból rajtam kívül nem igazán foglalkozott Pufi bácsival senki. Jó hogy itt a fórumon szóba került, méltatlanul elfeledett személye.
JB
| 2011.11.05 00:22:44
Tisztelt V8!

Természetes Huszár Pufi élete, munkássága is érdekel, bár ez utóbbinak néhány fontosabb részlete közismert.
Többek között az is érdekel, hogy az utódai hol élnek, mit csinálnak.
Kb. tíz évvel ezelőtt egy éjjel a váci vasútállomásról a lányommal együtt hazahozott Verőcére egy fiatalember egy Mercedessel, aki azt állította, hogy ő leszármazottja Huszár Pufinak. Rémlik, mintha azóta többször láttam volna a Száva utcában, de lehet, hogy csak rosszul emlékeztem az arcára.
JB
| 2011.11.05 00:17:22
Tisztelt s.-díjas!

Köszönöm észrevételét, de magam nem használom ezt a kifejezést. Igaza van, a katolikus egyház november 2-án tartja halottak napját, de tekintettel arra, hogy mindenki (feltételezem, hogy Ön is) november elsején emlékezik meg halottairól, így kérem, hogy bocsásson meg tévedésemért. Bár én továbbra is elsejét fogom e néven nevezni...
JB
| 2011.11.05 00:11:50
Tisztelt dr demeny!

Köszönöm felajánlását, magam sem vagyok született verőcei, de minden érdekel a falu múltjával kapcsolatban.
V8
| 2011.11.04 21:49:42
JB-nek szerintem is nagyon jó ötlete volt ez a topik, sok érdekes emberke élt itt régen. Én Huszár Pufiról tudok sok mindent, ha valakit érdekelne valami vele kapcsolatban, írjon ide. :)
Most jelentettem meg a könyvét újból, 1935 után...:)
Ő is érdekes színfoltja volt a falunak anno.
[ 1-10 ] [ 11-20 ] [ >>> ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Ász-Építők Építőipari és Szolgáltató kft

Verőce
gipszkartonozás, építőipari generálkivitelezés, festés-mázolás, villanyszerelés, vízszerelés, kőműves munkák, dryvit rendszerű homlokzati hőszigetelés, melegburkolás, hidegburkolás, szárazépítés, térburkolás
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
Öreg rádiók kiállítása
Verőce
túra
Királyrét - Csóványos - Királyrét
típus: gyalog
Királyrétről indulva juthatunk el a Börzsöny-hegység legmagasabb pontjára, a Csóványosra (938 m)
apróhirdetés
Sződligeti italdiszkontba keresünk árúfeltöltő munkatársat. Jelentkezni ...
29 éve Magyarországon működő, osztrák tulajdonú, fémipari cég ...
MATEMATIKA KÜLÖNÓRA! Felkészítést vállalok matematikából közép- ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Vác csendes, exkluzív családi házas övezetében kínálunk eladásra, minden igényt ...
- Békéscsabán, Kastélyszőlők rohamosan fejlődő részén, családi házak ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Vácrátóton újjáépítés alatt álló családi ház eladó. A már elkészült kb 80 nm-es ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU