Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület

dr demeny
| 2011.05.21 20:39:40
Érdekes volt az M1 reggeli műsorában csütörtökön Morvai Krisztina fellépésw. Pontosan azt mondte, van törvény nem tartják és tartatják be. Megnevezett egy települést ahol a pm és nyyilván a testület változtatott ezen.
devotee74
| 2011.05.20 15:48:44
Ma pedig a gyalogos úton a két ház között vizelt a szerencsétlen.
Vizelésért 30E Ft a bírság közterületen?
V8
| 2011.05.19 22:46:59
Na így már más az állás, értem.
dr demeny
| 2011.05.19 17:15:24
Tisztelt levelezőtársak. Nem az észt szeretném osztani, de A közterület mindenkié.

Ebből azonban nem az következik, h mindenki tábort ver, szabadon ürít és ordibálással és más módon próbál teritóriumot kihasítani a köz vagyonából.

Tehát. a Rendőr köztisztasági, garázdaság stb. miatt elhajt, eljár, önkormányzat jegyzője mint hatóság vezetője eljárási kötelezett. egyébként az érintett úr birtokháborítás miatt a jegyzőhöz fordulhat ami intézkedési kényszer. Tehát vamn jogi és szociális érzékenység esetén másfajta eljárási rend, de kit érdekel ez?

Egyébként a polgárőröknek is van fel illetve bejelentési joguk, lehetőségük. Sajna nem ismerjük jogainkat, lehetőségünket és ezért eltűrjük az általunk finanszírozott hatóságok tétlenségétr.

Rend márpedig akkor lesz, ha mindenki tudja, hogy a hatóság minden esetben intézkedni köteles(eljár, illetékes szerveket megkeres , tájékoztat)ha bejelentés, vagy saját észlelés alapján helyzet áll elő. Az állampolgár nem köteles tudni, h a mi zavarja jogszerű e , de a hatóságot azért hozzák létrem, hogy ezt a jogismeretet és intézkedést a köz érdekében az egyéni érdekek védelmében alkalmazza.
devotee74
| 2011.05.19 16:39:00
"Szerintem az nem megoldás, hogy elkergetjük onnan azt a szerencsétlent. Fordított esetben örülne neki? Gondolom nem. Nehéz helyzet, biztos, megoldás kell rá, de nem az elzavarás a megoldás. Ha a kutya "hangos csaholással jár", biztos kellemetlen, de be tudja csukni az ablakot...Ő meg nem.
Segítség kell neki, hogy tudjon lépni a csaholó kutya mellől. Ez viszont nem az Ön feladata. Hacsak nem segítőkész ember. A pm léphetne esetleg valamit. Vagy nem. Ki tudja..."

Segítőkész ember lennék de...az illető (K.Károly), büntetett előéletű, márciusban szabadult a börtönből és telek szomszédom udvarán februárban drótokat égetett le, pechjére, mert olyan rossz minőségűt szerzett, amiből nem maradt semmi (aluminium)és a szomszédom a rendőröket is kihívta rá!
Egy ideig nem mutatkozott, de most megint feltűnt...
Arról nem beszélve, h a barna emberekkel szokott a placcon ülni, feküdni.
Kalap
| 2011.05.19 16:19:37
V8! Természetesen igaz, amit írtál, de nem vagyunk az illető szervek helyében. Nyilván ez nem megoldás.
Kalap
| 2011.05.19 16:18:24
Kedves devottee74! Sajnos én is ismerem az "urat" és a nagy hírét. Azt hiszem mindkét ötlete megpróbálandó, előbb az ön helyben a füvet nyírnám le és elküldeném az illetőt hajléktalant melegebb éghajlatra ( persze normálisan). Aztán, ha ez nem segít, akkor megpróbálhatja a rendőröket, de Verőcén nem hiszem, hogy sok esély mutatkozna arra, hogy elküldik őt. Közterület, szerintem vállrántás lesz a válasz. Persze, ha az első lépések nem sikerülnek, akkor egy próbát megér. Egyébként a szociális intézményünk az illetőt üldözi, hogy etethesse és itathassa... Persze emberek vagyunk és ő is, de azt hiszem nem ez a megoldás. Adjunk neki enni, inni, meg segélyt, hogy ugyanazt a kirívóan közösségellenes cselekedetet folytathassa tovább... Ez az országos tendencia is már 2 évtizede, tehát nem lógunk ki, de jó volna .... Próbáljon meg vele beszélni így vagy úgy és szerintem vágja le a füvet. A polgárőrség ügye sajnos csúszik, mert a btk módosítás és egyéb hazaáruló kormányzati törvényhozás miatt kivárunk, nem szeretnénk sem 150 ezer ft-os büntetést, sem 2 év börtönt, mert egész egyszerűen ez nem fér bele az életünkbe. Egyik sem. Eltökélt vagyok és ismerve személyesen a Polgárőrség országos vezetőjét, azt is tudom, hogy megtalálják a megoldást, de addig is nekünk várnunk kell a fejleményekre. Remélem tudtam segíteni, bár ezek mindég faramuci és nehezen kezelhető helyzetek!
V8
| 2011.05.19 16:17:22
Szerintem az nem megoldás, hogy elkergetjük onnan azt a szerencsétlent. Fordított esetben örülne neki? Gondolom nem. Nehéz helyzet, biztos, megoldás kell rá, de nem az elzavarás a megoldás. Ha a kutya "hangos csaholással jár", biztos kellemetlen, de be tudja csukni az ablakot...Ő meg nem.
Segítség kell neki, hogy tudjon lépni a csaholó kutya mellől. Ez viszont nem az Ön feladata. Hacsak nem segítőkész ember. A pm léphetne esetleg valamit. Vagy nem. Ki tudja...
devotee74
| 2011.05.19 12:25:29
Tisztelt Kalap Úr!

Segítségét szeretném kérni, h mi lehet a korrekt eljárás.
Bereg utca 10 sarkán van egy zsákutca rész, pont ott, ahol le lehet vágni a Rákóczi utat (gyalogos út). A problémám az, hogy a telkem végében van ez a zsákutca rész. Én a kerítésemtől 1 méternyi sávban karbantartom ezt a területet. A szomszéd telken egy németországi tulajdonos van bejegyezve, akit "nem találnak". Nos a történet az, hogy az Ő utcai oldalán, ahol én nem nyírtam le a magas füvet, odaköltözött egy hajléktalan (K.K.), aki szemetel, büdös, koszos és a kutyám emiatt nyugtalan, hangos csaholással jár. Hogy lehet ezt a jóembert innen eltávolítani? Feleségem 16hónapos gyermekünkkel otthon van és őket különösen zavarja, ahogy a hajléktalan a kutyával ordít, h "hagyjál már!" A kertből nem túl szép látvány egy hajléktalan a bokorban csendélet sem, a kerítésemtől 2méterre!
Nyírjam le a magas füvet, amit a szomszédnak kellene, hátha arrébb áll? Vagy hívjam a Yardot?

köszönöm SR
devotee74
| 2011.05.19 12:00:59
Tisztelt Kalap Úr!

Segítségét szeretném kérni, h mi lehet a korrekt eljárás.
Bereg utca 10 sarkán van egy zsákutca rész, pont ott, ahol le lehet vágni a Rákóczi utat (gyalogos út). A problémám az, hogy a telkem végében van ez a zsákutca rész. Én a kerítésemtől 1 méternyi sávban karbantartom ezt a területet. A szomszéd telken egy németországi tulajdonos van bejegyezve, akit "nem találnak". Nos a történet az, hogy az Ő utcai oldalán, ahol én nem nyírtam le a magas füvet, odaköltözött egy hajléktalan (K.K.), aki szemetel, büdös, koszos és a kutyám emiatt nyugtalan, hangos csaholással jár. Hogy lehet ezt a jóembert innen eltávolítani? Feleségem 16hónapos gyermekünkkel otthon van és őket különösen zavarja, ahogy a hajléktalan a kutyával ordít, h "hagyjál már!" A kertből nem túl szép látvány egy hajléktalan a bokorban csendélet sem, a kerítésemtől 2méterre!
Nyírjam le a magas füvet, amit a szomszédnak kellene, hátha arrébb áll? Vagy hívjam a Yardot?

köszönöm SR
[ 1-10 ] [ 11-20 ] [ 21-30 ] [ >>> ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Silverstar Művészképző Iskola

Vác
silverstar társulat, balett, versenytánc, modern tánc, tánctanfolyamok, tánc oktatás, tánc, hip hop, tánciskola vác, jazz, talentum, versenyeztetés, óvodai táncelőkészítő, bordás péterné, silverstar, néptánc
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
Csiprovacska templom
Szentendre
túra
Diósjenő-Királyrét túra
típus: gyalog
A Fitt-Fut Alapítvány túraajánlata:
A diósjenői vonatállomásról indulva, folyamatosan emelkedve érjük el a Foltán-keresztet. Az út során érintjük a Csehvárat, melyről az út ...
apróhirdetés
Sződligeti italdiszkontba keresünk árúfeltöltő munkatársat. Jelentkezni ...
29 éve Magyarországon működő, osztrák tulajdonú, fémipari cég ...
MATEMATIKA KÜLÖNÓRA! Felkészítést vállalok matematikából közép- ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Kiadó 46 m2- es üzlethelyiség Vác Belvárosában! Üzlethelyiség rezsiköltsége ...
- Eladó ipari terület a Balatontól 40 km-re fekvő Tolnanémedi településen. Tolnanémedi a ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Eladó egy 27.000m2-es mezőgazdasági terület Kétbodonyban! A terület 4 táblából áll, ...
- Balassagyarmat központjában, mégis csendes utcában eladó egy 3 és fél szobás családi ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU