Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - verőce-zebegény 0:1

horváth
| 2011.10.23 12:44:24
Keményen kioktatta Zebegény polgármestere Orbán Viktor Miniszterelnök Urat. Zebegény Önkormányzati honlapján közzétett levelében a Sinkó Vilmosné polgármester az elmúlt éveket sikeresnek tartja az munkájának köszönhetően, viszont az ország vezetőit hibáztatja körvonalakban az önkormányzat sikertelenségeiért.
Természetesen kioktatja Harrach Péter országgyűlési képviselőt is. Félő, hogy ha eddig nem tartottak be Zebegénynek Sinkó Vilmosné polgármester asszony személye miatt, akkor most ez biztos meg fog történni.
A levél tartalmának a linkje:
http://zebegeny.hu/hir/111021-level-orban-vikrot-miniszterelnok-ur-reszere
V8
| 2011.02.13 18:51:03
...mondjuk enyhe túlzás a "mozgás"...:)
V8
| 2011.02.11 15:38:32
Ide írok, mert itt van mozgás..:)

Milyen érdekes, úgy hallom Vácon is templom épül.. Mi ez, verseny??:)
De a váci közalkalmazottaknak csúsznak a fizetések, meg "nem tudni mikor lesz" útiköltség-térítés...
A sokat szidott(hűűű, általam is!!)előző pm alatt ilyen nem volt. Fura, hogy fordul a világ.
Kalap
| 2011.02.10 23:32:56
Én csak a szókapcsolatról beszéltem, azt valóban a pm-től kell megkérdezni, hogy ő milyen értelemben használta és mit akart sugallni vele. Ebben nem lesz vita köztünk azt hiszem, a véleménye pedig, ahogy írja, mindenkinek van, lehet.
dr demeny
| 2011.02.10 19:20:54
Bár olyan minőségű lenne a kijelentés mint ahogy ön azt meg akarja magyarázni. De sajnos a kijelentő csak az önéhez hasonló írástudók magyarázata útján tudhat egyfajta értelmet mondatai mögé.

Ez a véleményem az szabad és tudom legalább egy abból mindenkinek van, én tiszteletben tartom is.
Kalap
| 2011.02.04 22:31:42
Bocsánat, az elejéről lemaradt, mert máshonnan másoltam és nem jelöltem ki:
Tisztelt Dr. Demény!
Kalap
| 2011.02.04 22:31:02
Nézze! A Magyarok Istene formula egy bevált, sokat használt, mind a költői, mind az egyéb hagyományrendszerben aktívan és passzívan is élő formula. Egyáltalán nem képzavar. Attól még, hogy a magyarok istenének nevezzük, lehet másnak is istene, nem sajátítjuk ki. Csak ezt a gondolkodásmódot egy szópárral nem lehet kifejezni, hanem a mögöttes tartalma magyarázza meg. Erre rárakódott az évszázados hagyományrendszer, kezdve a középkori történetíróinktól ( illetve nyilván hamarább, de nem maradt fenn sajnos írásos emlék,), nyelvemlékeinktől, egészen a 21. századi gondolkodókig, költőkig. Nem kell szerintem nyelvészként, dogmatikus racionalizmussal, szó szerint elemezni a hagyományrendszer értékes elemeit, mert azokat így csak félreértelmezni lehet, megérteni nem.
dr demeny
| 2011.02.04 17:13:17
kiegészítés a pontosság jegyében.

Tisztelt Kalap!

Én azt hiszem itt nem költői képekről, hanem képzavarról, zavaró-, vagy zavart képekről kellene beszélni, de ennek tisztét nem vállalom fel, értelmetlen a vakoknak a színekről magyarázni. Nyilván ön, látó.
dr demeny
| 2011.02.04 17:11:51
Tisztelt Kalap!

Én azt hiszem itt nem költői képekről, hanem képzavarról kellene beszélni, de ennek tisztét nem vállalom fel, értelmetlen a vakoknak a színekről magyarázni. Nyilván ön, látó.
Kalap
| 2011.02.02 10:41:18
Tisztelt Dr. Demény! Most veszem csak észre ( apró fáziskéséssel :D), hogy a köszöntőről is írt. Az elsőben sajnos sok igazsága van, ezt nem tudom és nem is akarom vitatni. A második részhez: a Magyarok Istene egy megszokott formula, nem szükséges macskaköröm, mindenki úgy érti ahogy akarja. Az ősvallásunkat kutatók egy része tudni véli, hogy jóval az istváni keresztelkedés előtt, a Kaukázusban már keresztényé váltunk, csupán nem a klasszikus katolikus kereszténység berkein belül. Emellett a Kárpát-medencében mára honfoglalás előtt itt éltek a kereszténnyé lett székely-hunok, avarok, illetve a szarmata jazygok, akik a mai jászok elődei. Egy másfajta kereszténység volt, mely kialakult őseinknél ( persze voltak pogányok is), mely a Magyarok Istene formulát használta. Sőt, a választott nép formula is megszokott volt. Eszerint Bethlen Farkas formulája nem egy költői kép, vagy költői túlzás, hanem az ősi hit- és hagyományvilág megjelenése. Szerintem nem szükséges macskaköröm. Az Isten pedig minden keresztény egyháznál ugyanaz.
[ 1-10 ] [ 11-20 ] [ 21-30 ] [ 31-40 ] [ >>> ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Visegtórádi Bob Pálya Bt.

Visegrád
bob, kirándulás, gyermekjátszótér, nyári bob, alpesi bob, bobpálya
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
Fővárosi Gyermeküdülő
Zebegény
túra
Visegrád - Salamon-torony - Erdei Muvelődési Háza - Fellegvár - Visegrád
típus: gyalog
A rövid túra során számos történelmi látnivalót tekinthetünk meg.
apróhirdetés
Sződligeti italdiszkontba keresünk árúfeltöltő munkatársat. Jelentkezni ...
29 éve Magyarországon működő, osztrák tulajdonú, fémipari cég ...
MATEMATIKA KÜLÖNÓRA! Felkészítést vállalok matematikából közép- ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Eladóvá vált Vác - Sejce külterületi részén egy 4513 négyzetméteres legelő!  A Naszály ...
- Vác Belvárosában, a Fő térhez közel kiadó egy újszerű, fiatalos tetőtéri lakás. Beépített ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Nógrád megye nyugati részén, Drégelypalánkon eladásra kínálok egy több épületből ...
- Ipolyvecén, festői környezetben eladóvá vált egy nagy családi ház, mellette ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU