Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - Aljegyző?

dr demeny
| 2009.03.22 08:29:01
Tisztelt Csaba!

Nem mondott ön butaságot,azonban a státusz már régen létrehozásra került, és valóban a jegyző helyettesítésére.

Eddig többletköltséget nem is jelentett, mert a jegyző ellátmányát az állam fizeti visszaérkezéséig, most, hogy visszajön valóban több pénzünkbe kerül majd, de gondolom a testület megfontolja, hogy egy ilyen jogi felkészültségű aljegyző belépésével szüksége van e a településnek jogi irodára, jogi képviselőkre, hogy vesztes ügyeinket vigye , nem túl sikeres ötleteket adva.
Csaba
| 2009.03.20 08:32:18
Üdv a tisztelt Fórumozóknak!

Kissé meglepődve olvastam a hírekben, hogy az önkormányzat pályázatot hirdetett aljegyzői munkakör betöltésére.

Gyorsan hozzáteszem, hogy nem néztem utána, hogy az aljegyzői kinevezést jogszabály írja-e elő, vagy csak a község vezetése érzi úgy, hogy szükség van egy újabb státusz létrehozásához és fenntartásához. Most, hogy a közigazgatás minden területén karcsúsítást, leépítést terveznek és hajtanak végre,úgy látszik községünk olyan jól áll anyagilag, hogy megengedheti magának egy újabb Jól/rosszul fizetett státusz létrehozását/fenntartását.
Jó lenne arról is olvasni, hogy mennyibe fog ez kerülni az adófizetőknek! Nyilván ez attól függ, hogy ki fogja betölteni az állást.

Az ellátandó feladatokon is "fennakadtam".

"A helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. tv. 36.§ (1) bekezdése alapján a jegyző helyettesítése és a jegyző által meghatározott feladatok ellátása."

Nem gondolom, hogy egy ekkora lélekszámú településen valóban szükség lenne ennyi "tartalékosra". Vagy ennyi lenne a munka? Egy kisebb város esetében akkor hány aljegyzőre lenne szükség?

Azt pedig már tényleg a kisördög mondatja velem, hogy nem egy "személyre szabott" pályázatról van-e szó?

Persze ezt majd meglátjuk. :)

Nekem személy szerint végtelen számú ötletem lenne,arra nézve, hogy hová lehetne tenni a köz érdekében azt a pénzt, amibe ez a státusz kerülni fog a községnek.

Meggondolandó, hogy nem lenne-e gazdaságosabb határozott idejű munkaszerződést kötni esetleg a megnövekedett feladatok időszakában, amikor tényleg szükség van rá eseti megbízási szerződéssel foglalkoztatni valakit? Mint tudjuk, egy határozatlan idejű kinevezéssel létrehozott jogviszonyból nehezen szabadulhat a munkáltató. :(

Ezek mind olyan kérdések, amelyek hirtelen jutottak eszembe, anélkül, hogy a jogszabályi háttérnek utána néztem volna,így hát ha butaságokat írtam elnézést kérek érte.

Üdv.

P.Csaba
[ 1-10 ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Silverstar Művészképző Iskola

Vác
silverstar társulat, balett, versenytánc, modern tánc, tánctanfolyamok, tánc oktatás, tánc, hip hop, tánciskola vác, jazz, talentum, versenyeztetés, óvodai táncelőkészítő, bordás péterné, silverstar, néptánc
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
Kovács Margit Kerámiamúzeum
Szentendre
túra
Kismaros-Diósjenő túra
típus: gyalog
A Fitt-Fut Alapítvány túraajánlata:
Kismarosról a gyermekvasúttal Királyrétig megyünk, innen a Taxi nyiladékon, majd a Grófi úton keresztül a Magas-taxi turistaházhoz érünk. A kék ...
apróhirdetés
Sződligeti italdiszkontba keresünk árúfeltöltő munkatársat. Jelentkezni ...
29 éve Magyarországon működő, osztrák tulajdonú, fémipari cég ...
MATEMATIKA KÜLÖNÓRA! Felkészítést vállalok matematikából közép- ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Eladóvá vált egy panorámás nyaraló Vác, Körtvélyes dűlőn! A nyaraló csodálatos erdei ...
- Tulajdonostól eladó, egy Vác belvárosi két házrészes családi ház, betonozott ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Megvételre kínálok Érsekvadkerten egy 50 m2-es családi házat. Kialakításra ...
- Eladó Patakon egy 3300m2-es építési telek! A telek rendezett, kertje művelve ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU