Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - Szúnyogirtás..... hogy is megy ez? mivel?

KT
| 2008.09.09 23:51:35
Tisztelt Fórumozók!
Információt szeretnék kérni a ma esti (09.09.) Verőcén (idén) még nem tapasztalt szúnyoggyérítésről, ami egy (utána néztem) melegködös eljárás volt.
Fő kérdésem, hogy milyen hatóanyagot tartalmazott és milyen hatással van a rovarokra, ezen belül a méhekre mint haszonállatokra. Méhészként semmi értesítést nem kaptam a kezelésről, annak ellenére, hogy az önkormányzatnak postán értesítenie kellett volna.
A falunkban számos méhész tevékenykedik, akiket szintúgy érzékenyen érinthet ez az eset.

Elismerem, eddig mindig szóltak a légi permetezésről de ép eszű ember tudja , hogy a kiadott 3 napos intervallumra a rovarokat nem lehet bezárni, habár a szer jó része elpárolog, mire földközelbe ér, így a méhveszteség "elhanyagolható".

A mai eset viszont igencsak bosszantó volt. A méheket etetjük a telelésre esténként és ekkor nagy rovartömeg repül ki a kaptárból. Ha a szél belefújja a szert a repkedőkbe (és ártalmas rájuk) akár a család nagy része is elpusztulhat, ami az áttelelést veszélyezteti.

Az ilyenfajta irtásnál elkerülhető a méhveszteség ha szólnak az idejéről (lehetőleg pontosan).

Véleményem szerint a lakosság figyelmét is fel kellene hívni a ködre, ha másképp nem legalább egy-két hirdetésen (plakáton).
Egyik ok, hogy közlekedésben fennakadást okozhat esetleg balesetet (például én épp kerékpárral voltam és a ködben semmit nem láttam, az ember elveszti térérzékét stb. a másik, hogy sok házban ajtó ablak nyitva a szer meg áramlik be, nem sok vegyianyagnak van sejtregeneráló hatása főleg hogyha méreg ez esetben idegméreg,:) lehet, hogy embernél és nagyobb emlősnél elhanyagolható a veszély de van, leginkább töményen.
Elnézést a kitérésekért.....
Visszatérve eredeti kérdésemhez a hatóanyaggal kapcsolatban, ha valaki tudja, kérem írja meg..
(az internetes változatot én is tudom):)

Előre is köszönöm!
[ 1-10 ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Halló Mintabolt

Vác
háztartás eszközök értékesítése, számítógép értékesítés, javítás, telefonközpont telepítése, telefon,fax, nyomtató, telefonközpont, kaputelefon javítása - szerelése, faxok feladása - fogadása, iratok bekötése – fűzése, iratmásolás, mobil telefonkártyák elektronikus feltöltése, iroda bútorok értékesítése, távbeszélő és irodatechnikai eszközök értékesítése, számítástechnikai eszközök értékesítése, nyomtató kellékanyag értékesítés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
Plébánia és Nagytemplom
Dunakeszi
túra
Királyrét - Csóványos - Királyrét
típus: gyalog
Királyrétről indulva juthatunk el a Börzsöny-hegység legmagasabb pontjára, a Csóványosra (938 m)
apróhirdetés
Szakképzett értékesítőt keresünk Naszály ...
Vác-Alsón működő műanyaggyártó üzemünkbe ...
Jó nap, Pénzügyi válságban van? Megtagadta a kölcsönt a bank? Hitelre van ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Vác - Deákváron a Fürj utcában 2 szobás 60 m2-es 4. emeleti tehermentes, ...
- Két lakás egy áráért Vác belvárosában a Duna-parttól pár ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Megvételre kínálok Romhányban egy felújítandó, közös udvaros családi házat! A 77m2-es ...
- Eladó Romhányban egy 85 m2-ű, önálló családi ház! Az 1137 m2 alapterületű ingatlanhoz ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU