Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - A VT 2008. februári számához

Kálmán Nóra
| 2008.02.09 00:12:52
Tisztelt Fórumozók!

Örülök, hogy nem nekem kellett a fent megadott témát elkezdenem, megtette más.
Engem szomorúság töltött el, amikor a februári számban a rendőrséggel kapcsolatos cikkben "ellenzőkről" írt a szerző. Mint a rendőrőrs Verőcén téma elindítóját hajdanán örömmel töltött el, hogy mindenki, aki a faluban az általam írtak kapcsán megállított, hasonlóan gondolkodott, mint én: örült a rendőrőrs ideköltözésének és aggódott a könyvtárért. A hangsúly az "és" kötőszón volt. ( És e aggodalom nem ekkortól datálható, hanem attól a majd egy évvel ezelőtti időszaktól, amióta várnak/unk annak felújítására. )
Nagyon rossz út, ha most valaki az "és" helyett "vagy" kötőszót tesz, nem hiszem, hogy van ember ebben a faluban, aki ezzel vádolt volna meg valakit is.
Nagyon ijesztő, ha valaki előre helyezi a biztonságot, utána a kultúrát, mint az a cikkben olvasható. Én is azon felháborodott olvasókhoz csatlakozom, akik mindkettőt szeretnék, nem előbb ezt, vagy azt...
És a "piszkos anyagiak"ról pedig érdemes lenne azt is tisztáznia valakinek, aki pontos adatot tud, hogy mennyi állami támogatást kap a falu a könyvtár után. ( Én úgy tudom,pl. hogy olvasószámhoz van kötve a kapott összeg. Pár éve örömmel töltött el, hogy megtudtam, hogy a verőcei olvasók száma nemsokkal maradt le a rétsági könyvtár olvasóinak számától. Nincs szégyellni valónk tehát. )
Nem szabad úgy beállítani a helyzetet, hogy az "egyik hoz valamit a konyhára, a másik meg visz."
Mindkettő kell és kész. És valóban, a könyvtár, az oktatás kötelezően ellátandó feladat ráadásul....
Arra a szófoszlányra, hogy valakik szerint "műveletlen rendőrközség" lennénk így, szóhoz se tudok jutni. Ki mondhat egyáltalán ilyeneket?

Nem tartom jónak ezt a gondolkodást, remélem, hogy a cikk írója sem.
Nem kellene ilyen mondatokkal indulatokat kelteni, és főleg nem a község minden lakosa adójából fizetett lapjában.

Tisztelettel:
Kálmán Nóra
dr demeny
| 2008.02.08 19:59:08
Üdvözlöm Verőcén egykori és mai kollégáimat a rendőröket!
Munkájukhoz sikert, jó elhejezést és megbecsülést kívánok!

Tisztelt Várhegyi László Úr!
Irígylem, hogy ilyen terjedelemben kapott megjelenést a lapban! Nem is tudom - vagy tán mégis, hogy nekem miért nem adatik meg ez a tisztesség-.
Szeretném tévedését kijavítani!

Több mint egy évtizede nincs ügydöntő szavazata a polgármesternek szavazategyenlőség esetén. A jelenlegi szabály szerint szavazategyenlőség esetén a javaslat nem kerül elfogadásra. Az. hogy Ön nem tudja nem nagy baj, de az, hogy ez a gondolat helyreigazítás nélkül jelent meg a község hivatalos lapjában már gond.

Nem emlékszem a szavazati arányokra, de abban biztos vagyok, hogy a képviselők összességében, de azonos felfogású csoportjait is tekintve több szavazatot kaptak a polgármesternél.
Ezér is legitim a döntésük és ezért övék a hatalom. A polgármesteré a végrehajtás és na döntések képviselete. Nincs ez kicsit másként néhány ismert önkormányzatnál?

Egyetértek gondolatával, hogy a jogszabályok érvényesülését és a jogvédő szervek fontosságát emeli ki, de miért kifogfásolja, hogy vannak mások, képviselők is akik az építési, bontási engedély jogszerúségét firtatják, a község értékeinek (kerítés) védelmében szólnak, vagy furcsállják, hogy a több mint egy év kevés volt egy önkormányzat kötelezően ellátandó feladatának megoldásához. szemben egy vállalt kötelezettséggel. Mert ugye nem hiszi senki, hogy itt kultúra kontra közbiztonság a kérdés?

Irígylem tájékozottságát és sajnálom, hogy sem Ön se hivatalos forrás nem közli mennyi pénz is illeti az önkormányzatot a rendőrörssel összefüggésben.

Vágül egy észrevétel az aláírt titulussal összefüggésben "Polgár- és Vagyonvédelmi Szervezet vezetője"
Milyen polgárvédelmi feladatokat lát el a szervezet, kinek a megbízásából?
Tisztelettel;
[ 1-10 ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Szivárvány Panzió és Söröző

Vác
biliárd, szállás, kiadó szobák, szállás a dunakanyarban, kerthasználat, panzió, turistaszállás, szabadtéri főzési lehetőség, szállás, söröző, parkolás, kávézó, idegenforgalom, bár, szállás vác
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
A Keresztény Múzeum
Esztergom
túra
Pilis túra - Holdvirágárok
típus: gyalog
A Fitt-Fut Alapítvány túraajánlata:
Kellemes túra Pilis- hegység talán legszebb részén. A túra érinti a Holdvirágárkot és a Pomáz környéki csúcsokat. Az út Pomázról indul és oda is tér ...
apróhirdetés
A váci Korall Kft. központi ...
A hazai és nemzetközi biztosítási szektor meghatározó szereplőjeként jól ismert ...
Nagymarosi Mol töltőállomasra várjuk leendő munkatársunkat aki munkájára ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Vác,Deákvár gyönyörű, örök panorámás részén, barátságos, kertvárosias környezetben ...
- Eladó házrész Vácon az Árpád úton!   A 67 négyzetméteres tégla építésű házrész ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Vácrátóton újjáépítés alatt álló családi ház eladó. A már elkészült kb 80 nm-es ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU