Falu múzeum
A XVIII. századi parasztházban 1964 óta működő Falumúzeum három részből áll: néprajzi, régészeti-történeti és mezőgazdasági. Így bronzkori eszközöket, XIX. századi szlovák népviseletet és faekét is láthatunk.



A néprajzi gyűjtemény a község szlovák és magyar lakosainak régi használati tárgyait, bútorait, viseleti emlékeit mutatja be.

A régészeti-történeti gyűjtemény a bronzkortól a legújabb korig terjedő időszak tárgyi és írott emlékeit állítja elénk. Az őskori urnák mellett különlegesség egy emberfejes római sírkő töredéke.


A Falumúzeum udvarán féltető alatt találjuk a gyűjtemény harmadik, jelentős részét: a nagyobb méretű agrár- és ipartörténeti emlékeket, a régi falusi gazdálkodás és a környékbeli bányászat tanújeleit. A kiállított tárgyak közül említésre méltók a rokkák, gerebenek, cséphadarók, motollák, a mángorló, a kézi kévekötő gép, a faekék, taligák, a szecskavágó konkoly- illetve gabonatisztító gépek, kézi malomkövek, határkövek, gondosan faragott kesztölci sírkövek. Különleges darabja a gyűjteménynek a kézi kévekötőgép.