közélet
2018. január 3. - Vác
2017 utolsó legnagyobb sporteseménye
A siketek nyelvén is köszöntötték a futókat Már a verseny előtti napokban meghaladta az előnevezők száma a bűvös 1000 főt a 21. Mikulásfutáson. Így aztán szinte az egész délelőtt az egyes távok rajtolása és befutásától volt hangos a Március 15. tér.

Legkorábban a 22 kilométeres félmaratonisták rajtoltak, nekik a belvárosban kialakított 5,5 kilométeres pályán 4 kört kellett futniuk. Hozzájuk csatlakoztak a 11, 5 és 2,5 km-es távok futói.

Szerencsére az utak biztosítása sikeres volt és nem volt balesetet a verseny során. Mire a félmaratont futó versenyzők befutottak, akkorára mindenki a térre gyűlt az eredményhirdetésre, ahol a nap bajnokait megismerhették. Több mint 90 díjat adtak át a verseny szervezői és védnökei.

Az önkormányzat képviselői (Kovács Ágnes, Matkovics Ilona, Dr. Manninger Péter, és Balkovics Péter) is ellátogattak a rendezvényre. Köszöntötték a versenyzőket köszönetet mondtak a szervezőknek és átadták a díjakat. Közülük ketten le is futották a verseny egy-egy távját (Pető Tibor alpolgármester a 22 km-t, Krauze István a 2,5km-es távokat)

A futás vendéglátója a Cházár András iskola volt az idén is, így a köszöntéskor az iskola igazgatója Mikesy György megtanította a futókat a siketek köszöntésére is, ami a mi tapsolásunkkal ér fel. Szükség is volt rá, hiszen a versenyen hallássérültek is indultak és a dobogóra is felkerültek.

A verseny legeredményesebb futói a 2,5km-es bulifutásan, Fekete Flóra és Farkas Roland, az 5,5km-en Sági Barbara és Kádász Zakariás, a 11kmes távon Szabó Tünde és Gál Sándor, és a leghosszabb félmaratoni futáson Kovács Zita és Makár László voltak a leggyorsabbak. Az idén került a versenybe először a 4x5,5km-es váltófutás, amit a „NÉGYHUSZÁROK” nevű csapat (Kosztub Tanás, Szklenka Bence, Szesztai Ágoston, Fehér Bálint) nyertek.

Az óvodások is a rajhoz álltak az idén is, és az óvodás sportnapot is hiába erre a délelőttre rakták át, több mint száz kis, középsős és „nagycsopis” futotta le az ovis távot a mikulással.

Az idén is az Árpád iskola, és az Árpád SE vehette át a legnépesebb iskolának és egyesületnek járó 25.000 Ft-os ajándékutalványokat.

A mikulásfutás vidám forgatagába egy dal erejéig az emlékezés a búcsú is helyt kapott. A piros pólós rendezők az elmúlt hetekben meghalt Bander Hildát, a verseny egyik legendásan jószívű gyermekközpontú főrendezőjét búcsúztatták Bíró György szavai és Tornai Gábor (Krokodil) által énekelt "Őszintén akarok élni" című dallal, amit a 2,5km-es versenyre felsorakozott futók is együtt énekeltek, a verseny azon főrendezőjére emlékezve, akihez ilyenkor a rajt előtti pillanatban is bátran odamehettek egy otthonfelejtett rajtszám pótlásáért.

A versenyen az idén is sok futó térhetett haza a Mikulásfutás pólóba, amit az eredményhirdetéskor nyert és a futók közül egy szerencsés egy Mountain –Bike kerékpárral is nyert, amit a Czazy Biker képviselője Majkó György ajánlott fel fődíjként.

Ez volt az év utolsó váci futóeseménye, de pánikra semmi ok, mert 2018-ban megrendezik Bíró György és BARÁTAI és a VISE a Fut a Vácot és a Mikulásfutást ismét, de előtte 2018 Április 7-én, szombaton kerül sor az 5. ingyenes Fut a Keszi rajtjára, ahová a váci szervezők várnak minden váci futót a Dunakeszi reptérre.
Addig is köszönetet mondanak a támogatóknak, rendezőknek, akik segítették és a futóknak, akik jelenlétükkel, erőnlétükkel megtisztelték a versenyt.