dátum típus település kulcsszó

közlemények
2020. augusztus 26. - Vác
Újra kitettek magukért a Váci Vízmű Sportegyesület úszói, triatlonosai
Rövid időn belül három országos bajnokságon is remek eredményeket értek el a Váci Vízmű Sportegyesület sportolói. Júlis 26-án Lengyeltótiban triatlon mix váltó országos bajnokságot rendeztek. Ebben a versenyszámban 2 lány és két fiú van egy csapatban. A szabályok szerint a lányok kezdenek és teljesítik az úszás, futás, kerékpár távokat, majd fiú-lány-fiú sorrendben követik egymást a versenyzők az azonos csapatokból. Ha nem marad el a Tokiói olimpia, akkor idén már a TV előtt is drukkolhattunk volna a magyar csapatnak, merthogy ez a fajta verseny olimpiai számként debütált volna az idei a 2020-as olimpián. Visszatérve a vízműves versenyzőkre,iIdén két csapatot is sikerült kiállítaniuk és mind a két csapat fel tudott állni a dobogóra. Az újonc versenyzőknél Kocsis Emma, Nádasi Gergely, Tilinger Emese, Balogh Bertalan ezüstérmes, a gyermek kategóriában Balogh Antónia, Nádasi Marcell, Horváth-Lengyel Júlianna, Monostori Botond bronzérmes lett.

Augusztus 15-én Ecséden aquatlon (nyílt-vízi úszás-futás) országos bajnokságot rendeztek. Váci szempontból itt is remek eredmények születtek. Az újonc1 leány csapat (Balogh Abigél, Szabó Zsófia, Suijker Rachel) 12 századdal maradt le az aranyról és lett ezüstérmes. Az egyel idősebb korosztályban, újonc2-ben Kocsis Emma, Makrai Panna, Suijker Alexia szintén ezüstérmes lett, míg a Monostori Botond, Hertel Máté, Nádasi Marcell trió a gyermek fiúknál lett negyedik. Egyéniben Tilinger Hunor 3., Monostori Botond és Suijker Rachel az 5., Balogh Abigél a 6. helyet szerezte meg. A felnőtt nőknél Balogh-Baksza Anita nyert.

Két pécsi, illetve egy velencei verseny után idén ismét Fadd-Domboriban rendezték meg a trialon országos bajnokságot. Itt egyéniben Nádasi Gergely kiváló versenyzéssel bronzérmes lett. A Balogh Abihél, Suijker Rachel, Szabó Zsófia trió ismét ezüstérmes, a Monostori Botond, Nádasi Marcell, Hertel Máté trió pedig bronzérmes lett a csapatversenyben. Balogh-Baksza Anita a felnőtt nőknél egy kerékpáros bukás után is fel tudott állni a dobogó tetejére. Az utánpótlás versenyek végével kezdetét vette a váltók versenye, de itt most minden csapat tag csak egy számot csinált végig. Én úszom, Te kerékpározol, Ő fut versenyszámban ismét számos dobogós helyezést értek el a versenyzők, illetve az idősebb, senior korosztályos váltók. A Helmle Mátyás, Monostori Botond, Nádasi Marcell második, Kocsis Tamás, Hertel Máté, Nádasi Gergely a negyedik. A senior kategóriában Hertel András, Pindes Attila, Nádasi Gábor váltója a második, a hölgyeknél Pitz Andrea, Kocsisné Dr. Balogh Annamária, Csákvári Andrea váltója a harmadik helyezést érte el.

Felkészítő edzők: Tószegi Márta, Tószegi Andor, Szarka Imre, dr. Kocsis Tamás