Dunakanyar.hu
Dunakanyar.hu FŐOLDAL  :  HÍREK  :  PROGRAMOK  :  APRÓHIRDETÉS  :  INGATLANOK  :  FÓRUM  :  TÚRAAJÁNLATOK

dunakanyar információ

katalógus

Fórum és hírlevél bejelentkezés
  TÁMOGATÓINK
időjárás

16°C
  Nappali: Éjszakai:
  17°C 8°C
részletes időjárás
frissítve: 2016-04-18 22:10.
  Partnerek

PEST MEGYE TURISZTIKAI HONLAPJA

KAPCSOLAT
DunaWeb Szolgáltató Kft.
2600 Vác, Szüret u. 14.
Tel.: 06-27-999-090
mobil: 20-5262-634
info@dunakanyar.hu

társasjátékok
FÓRUM

fórum · adatkezelési szabályzat

DUNAKANYAR FÓRUM - Verőce Fórum - Lomtalanítás

Kálmán Nóra
| 2008.11.07 22:09:50
Kedves "bulatamas" !

Akkor megnyugodtam: ezek szerint jól láttam, avagy nem láttam a lomokat..
Igen, ha csak "elfelejtette" az ember a lomtalanítást, akkor tényleg nem drámai a helyzet, ahogy Ön írta.
Akikről írtam, azok azok, akik várták a lomtalanítást ( pl. lebontottak egy melléképületet és sok lim-limot selejteztek ki onnan ), és várták, majd később hallottak róla, hogy már volt.
Nem láttak plakátokat, de emiatt lomok sem voltak, így lomokat sem láttak, amiből megtudták volna: lomtalanítás van. Így most őrizgethetik tovább a lomokat tavaszig: mert az persze nem jutott senkinek eszébe azon illetékesek közül, akiknek kellett volna, hogy talán egyéni bejelentésre elvitték volna ezen emberek lim-lomát legalább.
És sajnos olyanokról is tudok, akik aztán a tőlünk közel fekvő "Figurába" hordták ki a limlomot.

Örülök annak, hogy nem nekem kellett megemlítenem a másik bajomat a lomtalanítással kapcsolatban. Aki figyelt, az észlelhette, hogy míg pár évvel ezelőtt kiraktuk a lomot és másnap elvitte az OTTO KFT., most a REmondis idejében a lom tényleg napokig-hetekig az út szélen díszelgett....
Az irgum-burgum ezért tényleg nevetséges. Vagy küldjük vissza e szót a feladónak?

További jó fórumozást:
Kálmán Nóra

További jó
bulatamas
| 2008.11.06 10:24:58
Kedves Nóra!
Valóban alig találkoztam kirakott hulladékkal a legutóbbi lomtalanításnál. Én sem raktam ki, mert elfelejtettem :-). Ez azért annyira nem drámai szerintem. Vidéken szerencsére sosem lesznek olyan lomhegyek a házak előtt mint a fővárosban. Egyrészt kevesebb szemetet termelünk mert vidéken több mindent felhasznál az ember a ház körül, másrészt több hely van a lim-lom raktározására. Ha jól tudom évente kétszer van lomtalanítás és ha nem raktuk ki ősszel majd kirakjuk tavasszal.
Egyébként tényleg nem láttam én sem plakátokat, ám sokkal idegesítőbbnek találom, hogy minden alkalommal meg van határozva, hogy reggel 7 óráig legyen kint a hulladék mert különben irgumburgum, aztán ott díszeleg a ház előtt egy hétig mert senki nem viszi el.

üdv
bt
Kálmán Nóra
| 2008.11.05 23:52:06
Tisztelt fórumozók! Kedves verőceiek!

Hosszú ideig vívódtam, hogy felvessem-e ezt a kérdést, de egyre több emberrel találkozom, aki a témában megjelölt ügyben csalódásának ad hangot úton-útszélen...
Idén ősszel is volt lomtalanítás. Viszont ahogyan egy ismerősöm összefoglalta: "kár, hogy lom nem volt hozzá...."
Bizonyára nem csak mi vettük észre, hanem más is, hogy alig volt a faluban kitéve valami. Nem is csoda, mert ha helyesek az információim, akkor a lomtalanítás plakátjai sem voltak kirakva. Vagy látott valaki belőlük valahol valamit?

Előre hallom a választ: "de hisz benne volt az egy hónappal előbb megjelenő Verőcei Tükörben..."
Ez igaz is, de: vagy igen kevesen olvasták azt a lapszámot, vagy joggal elvárták a többiek, hogy a törvényekben előírt módon, úton a lomtanalításról tájékoztatást kapjanak.

A hiba már megtörtént, felesleges is rajta rágódni, mondhatnánk...
Sokan kiváncsiak azonban arra, hogy: mennyibe került ez a falunak, megspórolt-e ezzel valamit az önkormányzat ( kevesebb fordulást számlázott a Remondis pl....), vagy a tavaszi lomtalanítás olcsóbb lesz akkor a falunak, mi lesz a kompenzáció?
A lakosokat ugyanis már nem lehet kárpótolni, az ő Remondis számláin nem jelentkezik majd e különbség: mindenki csak a morgás joga maradt,a csalódottság hangja, jobb nem is tudni, hogy hova tették a lomtalanításra szánt kacatokat...

Remélem, ha mást nem is, de legalább magyarázatot kapunk e felvetett problémára...

Várom a véleményeiket ez ügyben is kedves fórumozó társaim, reménykedem, hogy tévedtem, és csak a Dunamező utcáin és az általam azidőben bejárt falurészeken nem volt sehol kitett lom....Hátha máshol jobb volt a helyzet, vagy mégsem?
Tisztelettel:
Kálmán Nóra
[ 1-10 ]

A fórumhoz csak regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.
BELÉPÉS
E-mail cím:
Jelszó:

regisztráció a program-, hírlevél és fórum szolgáltatásokra
adatkezelési szabályzat

program - mai napra: 0
Cégajánló
Halló Mintabolt

Vác
háztartás eszközök értékesítése, számítógép értékesítés, javítás, telefonközpont telepítése, telefon,fax, nyomtató, telefonközpont, kaputelefon javítása - szerelése, faxok feladása - fogadása, iratok bekötése – fűzése, iratmásolás, mobil telefonkártyák elektronikus feltöltése, iroda bútorok értékesítése, távbeszélő és irodatechnikai eszközök értékesítése, számítástechnikai eszközök értékesítése, nyomtató kellékanyag értékesítés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Nevezetesség
A királyi vár
Esztergom
túra
Nógrád-Nagymaros (Országos Kéktúra)
típus: gyalog
A Fitt-Fut Alapítvány túraajánlata:
Az Országos Kétúra Börzsönyi szakaszát érdemes Nógrádról indulva elkezdeni, így nem a túra végére maradnak a nagy hegyek ...
apróhirdetés
A váci Korall Kft. központi ...
A hazai és nemzetközi biztosítási szektor meghatározó szereplőjeként jól ismert ...
Nagymarosi Mol töltőállomasra várjuk leendő munkatársunkat aki munkájára ...
Ingatlanok Dunakanyarban
Ingatlanok Vácon
- Eladó sorba került, Vác közkedvelt részén, Deákváron, egy első emeleti, ...
- Vác, Deákváron 1976-os építésű kétszintes tégla sorház garázzsal és saját kertes ...
Ingatlanok Dunakeszin
- Eladó Dunakeszi közkedvelt részén, Duna-part közelében kétgenerációs családi ház! A ...
- Eladó Dunakeszi központjában egy azonnal költözhető, tehermentes, 58 nm-es ikerház. Az ...
Ingatlanok Kismaroson
- Eladó Kismaros Börzsönyliget Ciklámen utcában 991 m2 építési telek erdei környezetben. ...
Ingatlanok Dunakanyarban
- Vácrátóton újjáépítés alatt álló családi ház eladó. A már elkészült kb 80 nm-es ...
© 2002-2006 DunaWeb Szolgáltató Kft. Szerkesztőség: info@dunakanyar.hu  ·  Impresszum  ·  Médiaajánlat  ·  Adatkezelési tájékoztató  ·  Panasz, észrevétel

INGATLAN.DUNAKANYAR.HU     APRO.DUNAKANYAR.HU     INGATLAN.DUNAKESZI.HU     APRO.DUNAKESZI.HU     APRO.VAC.HU     INGATLAN.VAC.HU    
INGATLAN.RAD.HU     APRO.RAD.HU     INGATLAN.KISMAROS.HU     APRO.KISMAROS.HU     INGATLAN.PUSPOKSZILAGY.HU     APRO.PUSPOKSZILAGY.HU